NorgesGruppen anker Konkurranseklagenemndas avgjørelse i prisjegersaken
Konkurranseklagenemnda har i dag opprettholdt Konkurransetilsynets vedtak i den såkalte prisjegersaken. NorgesGruppen er sterkt uenig i avgjørelsen, og vil anke saken inn for lagmannsretten.
– Vi står fortsatt på det vi har sagt hele tiden: Vi mener saken burde vært lagt bort i sin helhet tidligere. Vi mener Konkurranseklagenemnda tar feil, og vi har allerede besluttet å anke dette videre i rettssystemet, sier konsernsjef Runar Hollevik i NorgesGruppen.
NorgesGruppen understreker at det å følge med på konkurrenters priser er en normal og lovlig del av konkurransen i dagligvaremarkedet, og det gjøres i alle handelsmarkeder. Det gjøres uavhengig av samarbeid om tilgang til lokaler. Sjekking av priser er en forutsetning for å kunne konkurrere og dermed gi forbrukerne de laveste prisene i markedet.
– Denne saken er prinsipielt viktig langt utover vår virksomhet, den er også svært viktig for norske dagligvarekunder og varehandelen, derfor anker vi, sier Runar Hollevik.